Ir ne mazums cilvēku, kas naktī miegā griež zobus. Uzskata, ka šī kaite piemīt aptuveni 80% pieaugušo, toties bērniem tā novērojama samērā reti.
Zobu griešanas rezultātā tiek noberzta zobu emalja, nereti bojātas keramikas protēzes. Aptuveni piektajai daļai šīs neapzinātās košļāšanas kustības provocē žokļu muskuļu krampjus un galvassāpes.
Mediķiem pagaidām tā arī nav izdevies atminēt šīs savādās kaites cēloņus, tāpēc nav radīts neviens drošs pretlīdzeklis. Uzskata, ka atradināt cilvēku no zobu griešanas nav iespējams, jo tas notiek neapzināti miegā.
Vienīgais, ko iesaka stomatologi, – izmantot speciālus, no ļoti mīkstas gumijas izgatavotus mutes ieliktnīšus, kas aizsargā zobu emalju.
Pastāv hipotēze, ka pirms daudziem tūkstošiem gadu alu cilvēks miegā instinktīvi asinājis zobus, un mūsdienās cilvēks zobus griež it kā ģenētiskās atmiņas anomālijas rezultātā, bet šo anomāliju izprovocējot stress.
Toties indieši zobus naktīs negriež, kaut gan arī viņiem nepatikšanas un stress nav sveša lieta. Viņi to nedara tāpēc, ka zina drošu līdzekli, kā atbrīvoties no šā netīkamā paraduma. Tie ir speciāli jogas vingrojumi, kurus ieteicams izpildīt vairākas reizes dienā, bet pirms gulētiešanas – obligāti.
Lai uzzinātu, kādi vingrojumi tie ir, šķiriet nākamo lapu!